Galaxy J5 (2017) Android 8.1 Oreo Yüklü Göründü!

GFXBench kriterinde Samsung Galaxy J5 (2017) modeli, Android 8.1 Oreo yüklü olarak göründü! Bu telefona sahip kullanıcılar yeni sistem yükseltmesini alabilecek mi? Bakıyoruz.

Galaxy J5 (2017) Android 8.1 Oreo güncellemesi mi geliyor?

Android platformunun en iddialı oyuncularından olan Samsung, güncellemeler söz konusu olduğunda iddiasını biraz kaybediyor. Amiral gemi modelleri için en son sürüm güncellemelerini yayınlayan Samsung, ara modelleri ise çoğu zaman pas geçiyor.

Ancak Galaxy J5 (2017) modeli için müjdeli haber çok yakında gelebilir. Halihazırda birçok modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesini kullanıcılarına sunan Samsung, Galaxy J5 (2017) modelinde ise direk Android 8.1 sürümüne atlayabilir.

Bu iddianın gerekçesi olaraksa modelin GFXBench kriter testinde yer alan Android 8.1 ifadesi gösteriliyor. Markanın daha önceden de Galaxy J5 (2016) modelinde böyle bir atlama ile güncelleme vermiş olması ise bu ihtimali güçlendiriyor.

Yine önceki markanın daha önceki güncellemelerine baktığımızda Samsung’un Android 8.1 Oreo güncellemesini sadece Galaxy J5 (2017) için değil, diğer J serisi modellerine getireceği yorumunu da yapabiliriz. Her ne kadar henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyoruz.

5.2 inç büyüklüğünde 720p bir ekrana sahip olan modelde 1.6 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 7870 işlemci kullanılıyor. 2/3 GB RAM ve 16/32 GB dahili depolama kapasite seçenekleriyle satışa sunulan modelin arka ve ön tarafında 13 Megapiksellik bir kamera yer alıyor.

Gücünü 3000 mAh bataryadan alan Galaxy J5 (2017) Android 8.1 Oreo güncellemesiyle çok daha iddialı bir model olacak gibi gözüküyor.

Kaynak: https://goo.gl/Syr9hn

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İlk 5G Destekli Telefon Galaxy S10 Plus Olabilir!

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.