Galaxy Mini’leri Unutun, Dream-Lite Geliyor!

Samsung’un düşük bütçeli kullanıcılar için tasarladığı, amiral gemilerinin kırpılmış, daha düşük özelliklere sahip ve eskiden Mini ismiyle çıkardığı modellerin yerine Dream-Lite geliyor!

Samsung, Mart ayında, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı tanıtmıştı. S9 serisinin tanıtılmasının hemen ardından, bu seriye bir de Galaxy S9+ mini modelinin Galaxy Dream-Lite ismi ile geleceğine dair bazı söylentiler ortaya çıktı.

Aradan 1 ay geçmesine rağmen Samsung’tan bununla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Şimdi ise ortaya çıkan bilgiler S9’un mini modeli olacaktelefonun S serisinden bağımsız bir seriye dahil olacağı yönünde.

Galaxy Dream-Lite serisi şimdilik Çin’e özel olacak

Samsung’un yakın zamanda duyuracağı tahmin edilen Galaxy Dream-Lite‘ın ortaya çıkan Bluetooth sertifikası, cihazın sadece Çin’de satılacağına dair ipuçları veriyor. Model isminde “CN China” etiketi ile teyit ediliyor.

Galaxy Dream-Lite’ın teknik özelliklerine dair bazı tahminler bulunuyor. Bu tahminlere göre cihaz, Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alacak. Ayrıca cihazın ekran tarafında, S9 modelinde olduğu gibi 18.5:9 formatında uçtan uca ekran yer alacak.

Bu ekranını çözünürlüğünün Full HD+ olması bekleniyor. Bunların yanı sıra Galaxy Dream-Lite modelinde 4 GB RAM – 64 GB dahili hafıza ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi bulunacak.

Ortaya çıkan bu cihaz, S serisinde yer alacak kadar güçlü olamasa da yeterince güçlü teknik özelliklere sahip. Resmi olarak ne zaman duyurulacağı henüz belli değil fakat yakın zamanda kesinleşmesi bekleniyor.

Kaynak: https://goo.gl/s94Fow

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Samsung Galaxy S7 Oreo İndirip ODIN'le Yükleyin - Türkiye Firmware

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.