Galaxy Mini’leri Unutun, Dream-Lite Geliyor!

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Sitem kâr amacı gütmeyen tamamen ücretsiz içeriklerden oluşuyor. Bu sitenin de bir masrafı olduğunu ve bunu karşılamanın tek yolunun reklamlar olduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse sizden AdBlock tarzı reklam engelleyicinizi sitemiz için kapatmanızı istiyorum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

Samsung’un düşük bütçeli kullanıcılar için tasarladığı, amiral gemilerinin kırpılmış, daha düşük özelliklere sahip ve eskiden Mini ismiyle çıkardığı modellerin yerine Dream-Lite geliyor!

Samsung, Mart ayında, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı tanıtmıştı. S9 serisinin tanıtılmasının hemen ardından, bu seriye bir de Galaxy S9+ mini modelinin Galaxy Dream-Lite ismi ile geleceğine dair bazı söylentiler ortaya çıktı.

Aradan 1 ay geçmesine rağmen Samsung’tan bununla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Şimdi ise ortaya çıkan bilgiler S9’un mini modeli olacaktelefonun S serisinden bağımsız bir seriye dahil olacağı yönünde.

Galaxy Dream-Lite serisi şimdilik Çin’e özel olacak

Samsung’un yakın zamanda duyuracağı tahmin edilen Galaxy Dream-Lite‘ın ortaya çıkan Bluetooth sertifikası, cihazın sadece Çin’de satılacağına dair ipuçları veriyor. Model isminde “CN China” etiketi ile teyit ediliyor.

Galaxy Dream-Lite’ın teknik özelliklerine dair bazı tahminler bulunuyor. Bu tahminlere göre cihaz, Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alacak. Ayrıca cihazın ekran tarafında, S9 modelinde olduğu gibi 18.5:9 formatında uçtan uca ekran yer alacak.

Bu ekranını çözünürlüğünün Full HD+ olması bekleniyor. Bunların yanı sıra Galaxy Dream-Lite modelinde 4 GB RAM – 64 GB dahili hafıza ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi bulunacak.

Ortaya çıkan bu cihaz, S serisinde yer alacak kadar güçlü olamasa da yeterince güçlü teknik özelliklere sahip. Resmi olarak ne zaman duyurulacağı henüz belli değil fakat yakın zamanda kesinleşmesi bekleniyor.

Kaynak: https://goo.gl/s94Fow

Leave a Reply