Galaxy S9 Satışları Nasılsa Normal Hızda Gidiyor

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Sitem kâr amacı gütmeyen tamamen ücretsiz içeriklerden oluşuyor. Bu sitenin de bir masrafı olduğunu ve bunu karşılamanın tek yolunun reklamlar olduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse sizden AdBlock tarzı reklam engelleyicinizi sitemiz için kapatmanızı istiyorum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

Samsung’un bu yıl ki amiral gemisi olan Galaxy S9’un satışları, geçen yıl ki S8 ile benzer oranlarda devam ediyor. Düşüş veya yükseliş olmayan bu normal hızda, Samsung’da benzer şekilde hareket ediyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan Samsung, özellik ve tasarımsal açıdan yenilik sunmaması ile çok eleştirilmişti. Bu eleştiriler bugün açıklanan Galaxy S9 satış rakamları ile tekrardan gündeme geldi.

Galaxy S9 satışları nasılsa, Samsung’un yüzünü güldürmedi

Dünya genelinde yaklaşık 1 aydır satışta olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için bugün araştırma şirketi Canalys yeni raporlarını yayınladı. Canalys‘in raporuna göre; Samsung bu 1 aylık dönemde toplamda 8 milyon Galaxy S9 ve Galaxy S9+ sevkiyatı gerçekleştirdi.

Raporda, çift kameralı Galaxy S9+ modelinin Galaxy S9’a göre daha fazla tercih edildiği bilgisi de yer alıyor.

1 ayda 8 milyon gibi bir rakam çok iyi görünse de, bir önceki yılın verileri ile karşılaştırılınca Samsung için iç açıcı olmayan tablo ortaya çıkıyor. Samsung, geçtiğimiz yıl yine 1 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon adet Galaxy S8 ve S8+ satmayı başarmıştı. Galaxy S7 serisi ise ilk ayında 9 milyon adet satmayı başarmıştı.

Tasarımsal açıdan gözle görünür bir yenilik sunmayan Galaxy S9 serisinin ilgi görmediği açıkça ortada. Üzerine koyamadan yoluna devam eden Samsung, yerinde saymayı önümüzdeki aylarda tanıtacağı Galaxy Note 9 modeli ile aşacak gibi görünüyor.

Kaynak: https://goo.gl/sTjfc6

Leave a Reply