Galaxy X’in Katlanabilir Ekranı Üzerine

Samsung’un uzun zamandır geliştirdiği katlanabilir telefon modeli olan Galaxy X’in, nasıl bir teknik yapıya sahip olacağını ve yaşayabileceğimiz hayal kırıklıklarına değindik.

Bizim Galaxy X demeyi tercih ettiğimiz, Samsung tarafından uzun süredir geliştirilen ve prototipleri görücüye çıkan katlanabilir telefon, büyük bir hayal kırıklığı olabilir.

Android ekosisteminin en güçlü telefon üreticilerinden biri olan Samsung, bu teknoloji ile piyasaya gerçek bir sıçrama yaşatmak istiyor. Ama bu amacında başarılı olma ihtimali gerçekten var mı?

Katlanabilir telefon neden başarısızlığa mahkum?

Biliyoruz, ara başlık biraz fazla iddialı, ama bazı gerçekleri de göz ardı etmememiz gerekiyor. Eğer gelecek yeni telefonu bir deneme, geleceğe bir bakış olarak değil de, satış başarısı beklenen gerçek bir amiral gemisi olarak görürsek elimize geçecek sonuç bu oluyor.

Bunun en büyük sebebiyse aslında durumun bir illüzyondan ibaret olması. Yapılan sızıntılara göre, telefonun üç ayrı ana ekranı olacak. Telefonun kendisi katlanabilir olacak evet, ama ekranların böyle bir özelliği bulunmayacak. İhtiyaç halinde ekranları açarak ek görüntü alanı elde edebileceksiniz.

Eh, bizim hayalimizdeki katlanabilir telefonun bu olmadığı açık bir gerçek. Ayrıca böyle bir tasarımın pratik bir kullanım sunmayacağını da belirtmemiz gerekiyor. Akıllı telefonlar kompakt cihazlar olduğu için, kullanım rahatlığı ve ergonomi aslında diğer tüm özelliklerin başında geliyor. Kullanımı pratik olmayan bir akıllı telefon kimsenin ilgisini çekmeyecektir.

Son olarak karşımıza yüksek fiyat çıkıyor. An itibariyle piyasada en pahalı telefon parçaları OLED ekranlar. Bu telefonda katlanabilir yapıya sahip tam 3 OLED ekran bulunacak. İnsan fiyatını düşünmek bile istemiyor. Bu yüzden cihazın oldukça limitli sayıda üretileceğini tahmin edebiliyoruz.

Kaynak: https://goo.gl/oq7SXm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy Note 9 DxOMark Puanı ile Zirveye Yerleşti!

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.