Note X Tasarım Olarak Note 8’e Büyük Oranda Benzerlik Taşıyacak

MWC 2018’deki bir toplantıda özellikleri ortaya çıkan Note X’in katlanabilir ekrana sahip olacak ve tasarımca Note 8’e büyük oranda benzeyecek.


Yıllardır katlanabilir telefonlarla ilgili patent ve tasarımların haberleri paylaşılıyor. Ayrıca sürekli gündeme gelen katlanabilir ekranlı telefonlar, haberlere rağmen bizleri uzunca süre bekleterek bu yıl da çıkmaz dedirtmeye başladı. Sonunda beklenen çalışmalar yapıldı ve Samsung dünyanın ilk katlanabilir telefonunu tamamlamaya hazırlanıyor.

Ayrıca yeni telefon, Mobil Dünya Kongresinde düzenlenen gizli toplantıda, özel bir prototiple tanıtılmıştı. Resmi açıklamaya göre Samsung Note X isimli olacak telefon, tanıtımda büyük ilgi ve bağış topladı. Yeni nesil bükülebilir akıllı telefonların ilki niteliğini taşıyacak cihazı Samsung, Koreli medya kaynaklarının iddialarına göre Haziran ayında tamamlayacak.

Samsung Note X’in tasarım ve patent belgelerinde katlama sonrasında iki adet yarım 3.5 inç ve normal kullanımda bir adet 3.5 inç tam ekran olacağı paylaşıldı. Yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere cihazın tam ortadan ikiye katlanacağını söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra yeni cihaz ekranı Note 8 ile aynı boyutlara sahip olacak ve henüz tam olarak net olmasa da Note 8 ile birebir aynı kasa yapısı olacağı düşünülüyor. Kasa yapısının aynı olacağının düşünülme sebebiyse Samsung’un daha önce Note 8 parçalarında kullandığı aynı tedarikçilerle çalışmasından kaynaklanıyor. Samsung Note X’in katlanabilir akıllı telefonların ilki olduğu düşünüldüğünde, önümüzdeki süreçte telefonla ilgili birçok bilgi paylaşılmaya devam edecektir.
Kaynak: https://goo.gl/QDMMpZ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy S9 Satışları Nasılsa Normal Hızda Gidiyor

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenime abone olarak yayımladığım en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler yanlış gitti.