Samsung Galaxy Akıllı Telefonları Root’lama Rehberi

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzda sistem düzeyinde değişiklik yapmak ve root gerektiren uygulamaları çalıştırmak istiyorsanız bu rehber tam size göre.

Samsung Galaxy Akıllı Telefonunuzu Root’layın

Lütfen Dikkat!
  • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır.
  • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
  • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
  • Root işleminden sonra telefonunuzun garantisi devre dışı kalmaktadır.

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzu root’lamak için:

1. Bu linkteki anlatıma bakarak TWRP‘yi telefonunuza yükleyin.
2. Ardından bu sayfadaki ZIP başlığı altından Recovery Flashable.zip üzerine tıklayarak SuperSU‘nun en son sürümünü bilgisayarınıza veya telefonunuza indirin.
3. İndirdiğiniz ZIP dosyasını telefonunuzun hafıza kartına atın (hiçbir klasörün içine değil, doğrudan en üst dizine; yani hafıza kartına girdiğiniz gibi Android, DCIM, Download gibi klasörlerin yanına). Daha sonra TWRP’yi telefonunuzdan açıp yine bu linkteki anlatımın içerisinde “TWRP ile özel ROM ve MOD Yükleme” başlığı altındaki anlatıma bakarak SuperSU dosyasını telefonunuza yükleyin. Unutmayın; SuperSU bir MOD dosyasıdır ve TWRP aracılığıyla yüklenmektedir.
4. Yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatmak için TWRP içerisinden TWRP anasayfası > Reboot > System > (Ekranın altındaki okları) sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın.

Bu kadar. Telefonunuz açılınca menüsüne ulaşıp SuperSU var mı yok mu kontrol edin. Yükleme işlemi başarılı olmuşsa uygulama da görünecektir. Dilerseniz Google Play‘den Root Checker uygulamasını indirip yükleyerek, uygulama içerisinden Check Root‘a dokunup root izni vererek telefonunuzdaki root’u test edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi Root Programları 2018: Türkiye'nin En Büyük Arşivi - Hepsi Kategorize

Samsung Galaxy Akıllı Telefonunuzdan Root’u Kaldırın

Bu linkteki anlatımı takip ederek TWRP’yi kaldırabilirsiniz ve orjinal recovery’yi yükleyebilirsiniz (telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürecektir).

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.