Samsung Galaxy’lerde Hızlı Ayarlar Panelini Özelleştirin

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzda telefonun sesini, bluetooth’u, Wi-Fi’yi, GPS’i ve daha fazlasını tek dokunuşla kapatıp açabildiğiniz Hızlı Ayarlar paneline yakından bakıyoruz.

Samsung Galaxy’nizin Hızlı Ayarlar Panelini Alışkanlığınıza Göre Değiştirin

Hızlı Ayarlar panelini kendi kullanım şeklinize göre değiştirirseniz telefonu çok daha pratik kullanabileceksiniz. Örneğin sürekli GPS’i kapatıp-açan biriyseniz sürekli bildirim panelini uzatmak durumunda kalmamak için bu fonksiyonu ilk sıralara alarak ekrana dokunuş sayısını azaltıp daha da pratikleşebilir ve zaman kazanabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri telefonunuzun ekran kilidi açıkken yapmalısınız. Düzenleme işlemi modelden modele ve Android sürümünden sürümüne farklılık gösterebilir.

1. Adım: Bildirim Panelini iki defa aşağı kaydırarak tüm Hızlı Ayarlar panelini açın.

2. Adım: Ekranın sağ üst köşesindeki üst üste üç nokta işaretine dokunun ve Düzenle’yi seçin.

Bazı Galaxy modellerinde “üç nokta işareti” yerine “DÜZENLE” yazmaktadır. Aynı işlevi yerine getirmektedir.

3. Adım: Ekranda gördüğünüz simgelerin üzerlerine 2 saniye uzun dokunursanız yerlerini değiştirebilirsiniz.

Şimdi simgelerin üzerine uzun dokunuşlar yaparak en çok kullandığınız fonksiyondan en az kullandığınıza göre sıralayın. Sıralama işlemi bitince hiç kullanmadığınız fonksiyonlar varsa bunları ekranın alt bölmesindeki daha koyu alana taşıyın, böylece devre dışı kalıp Hızlı Ayarlar panelinde yer kaplamayacaktır.

4. Adım: Sağ üstteki Bitti üzerine dokunarak işlemi kaydedin.

5. Adım: Tekrar bildirim panelini tam olarak genişletip sağ üstteki üç nokta işaretine dokunun ve Tuş düzeni’ni ve ardından bir seferde kaç tane simgenin görüneceğini seçin.

Tüyo: Hızlı Ayarlar’da simgelerin altındaki etikete (örneğin “Fener” yazısının üzerine) dokununca bazı ayarlamalar yapabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Samsung Galaxy'nizde Pil Kalibrasyonu Yapın!

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.