Samsung Galaxy’lerde Kapsamlı Yedekleme

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzda iğneden ipliğe her şeyi yedeklemeyi ve bu yedekleri geri yüklemeyi sizlerle anlatıyorum.

Samsung Galaxy Akıllı Telefonlar için Kapsamlı Yedekleme

Dahiliden hariciye yedekleme: Telefonun dahili hafızasındaki dosyaları hafıza kartına veyahut bir bilgisayara kopyalama işlemidir. Telefonunuzdaki dosya yöneticisini kullanarak sizin için önemli olan dosyaları hafıza kartına kopyalayabilirsiniz. Hafıza kartından da veri silinme tehlikesine karşı bir bilgisayara USB kablosuyla dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz.

Dahiliden hariciye geri yükleme: Yedeklediğiniz dosyaları eski konumlarına kopyalayarak verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Uygulama yedekleme: Bu linkteki uygulamayı kullanarak telefonunuzdaki uygulamaları yedekleyebilirsiniz.

Uygulama geri yükleme: Uygulamanın içerisinden yedeklenmiş uygulamaları görüp geri yükleyebilirsiniz.

Bulut yedekleme: Bu yöntemi isterseniz galeriniz için de kullanabilirsiniz ancak ben çok büyük veri transferi olmasından yana değilim. Cihazınızda senkronizasyon özelliğini açtığınızda ve interneti aktifleştirdiğinizde birçok veri bulut hesabına yedeklenir. Samsung akıllı telefonlarda Google ve Samsung hesaplarına yedeklenir.

Bulut geri yükleme: Telefonunuzda yedekleme yaptığınız hesaplara giriş yapıp senkronizasyonu açtığınızda tüm verileri hemen geri yüklenir.

Google hesabına yedekleme: Samsung telefonunuzdan Ayarlar > Hesaplar > Hesaplar > Google > bu sayfada tüm seçenekleri aktifleştirin ve ekranın sağ üst kısmındaki üç noktanın üzerine dokunun > Şimdi Senkr. Et’e dokunun. Böylece ilgili ekrandaki tüm veriler Google hesabınıza yedeklenmiş olur.

Samsung hesabına yedekleme: Ayarlar > Hesaplar > Samsung Cloud > (bilgi ekranı çıkarsa Başlat’a dokunun) > EŞİTLENECEK VERİLER başlığı altından yedeklemek istediğiniz seçenekleri aktifleştirin.

TWRP Recovery Yedeklemesi (Geliştiriciler için): Bu işleme NANDRoid Backup’da denilmektedir. Telefonun dahili hafızasını olduğu gibi tümüyle hafıza kartına yedekler. TWRP Recovery için buraya tıklayın.

Bunun için telefonunuzdan TWRP’yi açın ve aşağıdaki aşamaları takip edin:

İşlem bitince telefonunuzu yeniden başlatın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Samsung Galaxy Note 9 WiFi Sorunu ve Çözümleri

TWRP Recovery Geri Yüklemesi: TWRP’yi açıp aşağıdaki aşamaları takip edin:

İşlem bitince telefonunuzu yeniden başlatın.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.