Samsung Galaxy’nizde Kurtarma/Download Modunu Açın ve Kapatın

Samsung Galaxy akıllı telefonların geliştiriciler için gizli ve geliştiricilik için gerekli modlarından birisi olan Kurtarma veya Download diye isimlendirilen moduna ulaşmak istiyorsanız yazımın geri kalanını takip edin.

Samsung Galaxy Akıllı Telefonda Kurtarma/Download Modunu Açmak

Lütfen Dikkat!
  • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır.
  • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
  • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.

1. Telefonunuzu tamamen kapatın.

2. [Ses Kısma Tuşu] + [Ev Tuşu] + [Güç Tuşu] tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun.

3. Telefonunuzun açılıp Kurtarma/Download moduna geçene dek bu tuşları bırakmayın. Kurtarma modundaki Samsug Galaxy akıllı telefonda aşağıdaki ekran görünür (bu ekranı görürseniz Kurtarma modundasınızdır):

4. Kurtarma ekranına ulaştıktan tuşları bırakabilirsiniz.

5. Kurtarma modundayken iki seçenek size tanınır:

[Ses Yükseltme Tuşu]: Devam (modu devam ettir)
[Ses Kısma Tuşu]: İptal (modu iptal edip telefonunuzu yeniden başlatır)

Siz [Ses Yükseltme Tuşu]na basarak devam ettirirseniz Kurtarma/Download ana ekranına erişirsiniz. Bu ekran aşağıdaki gibidir:

Samsung Galaxy Akıllı Telefonda Kurtarma/Download Modunu Kapatmak

Dikkat!

ODIN modunda hiçbir işlem yapılmıyorken modu kapatın, eğer bir işlem yapılıyorken kapatırsanız telefonunuz tamamen çökebilir.

Kurtarma modunu kapatmak için telefonunuzun [Ses Kısma Tuşu] + [Ev Tuşu] + [Güç Tuşu] tuşlarını basılı tutun. Telefonunuz kapanacaktır. Sonra güç tuşunu basılı tutarak normal bir şekilde açabilirsiniz.

Leave a Reply

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Sitem kâr amacı gütmeyen tamamen ücretsiz içeriklerden oluşuyor. Bu sitenin de bir masrafı olduğunu ve bunu karşılamanın tek yolunun reklamlar olduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse sizden AdBlock tarzı reklam engelleyicinizi sitemiz için kapatmanızı istiyorum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

Refresh