Samsung’un Düşük Bütçe Dostu Android Go’lu Telefonu Sızdırıldı

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Sitem kâr amacı gütmeyen tamamen ücretsiz içeriklerden oluşuyor. Bu sitenin de bir masrafı olduğunu ve bunu karşılamanın tek yolunun reklamlar olduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse sizden AdBlock tarzı reklam engelleyicinizi sitemiz için kapatmanızı istiyorum. Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

Düşük donanımlarda çalışabilen Android işletim sistemi anlamına gelen Android Go içeren yeni bir Samsung telefon sızdırıldı. Eğer doğruysa oldukça uygun fiyatlı bir Samsung akıllı telefon görebiliriz.

Samsung, Google’ın düşük donanım özelliğine sahip cihazlar için yeni geliştirdiği Android Go platformu üzerinde çalışan bir model üzerinde çalışıyor. İşte Samsung Android Go modeli hakkında ilk bilinenler.

Samsung Android Go modeli nasıl olacak?

Samsung’un Google ile iş birliği yaparak geliştirdiği SM-J260G model numarasına sahip yeni akıllı telefonu Geekbench kriter testinde karşımıza çıktı.

Android Oreo deneyimini, giriş seviyesi modellerde de sunmayı hedefleyen Android Go ile çalışacak ilk Samsung modeli olacağı iddia edilen SM-J260G modelinin, J2 Core adıyla karşımıza çıkması bekleniyor.

Dört çekirdekli Exynos 7570 yonga setinden gücünü aldığı görülen Samsung Android Go modeli, 1.43 GHz saat hızında çalışan çekirdeklere sahip. Android 8.1.0 ile çalıştığı görülen modelin 1 GB RAM‘e sahip olduğu da kriter testinde görülebiliyor.

Android piyasasının en çok tercih edilen markalarından birisi olan Samsung, Android Go ile artık çok daha verimli çalışan uygun fiyatlı modeller üretebilecek. Böyle satış rakamlarını daha da arttırmayı hedefleyen Samsung’un ilk Android Go akıllı telefonu hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar.

Kaynak: https://goo.gl/HpwNpF

Leave a Reply