Ekran Altı Parmak İzi Okuyuculu İlk Samsung Telefonu Galaxy P Olabilir


Ekranların kasa oranlarını büyütmek isteyen üreticilerin başında gelen Samsung, kasada yer kaplayan donanımlardan biri olan parmak izi okuyucusunu Galaxy P modeliyle ekranın altına gömebilir.


Samsung, orta seviye telefonlarına dair sözünü tutarak Galaxy P’de ekrana gömülü parmak izi sensörü kullanabilir. Bu haber, daha önce de Samsung’un gelecek üretimleri hakkında sızıntılar yapan bir kişi tarafından yayıldı. Telefonun gelecek ay piyasaya sürüleceği de söylentiler arasında. Bu doğruysa Galaxy P, Samsung’un ilk ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip telefonu olacak.

Bu sızıntıyı ortaya atan kişi, önceki paylaşımlarında Samsung Galaxy P’nin Çin’e özel “Orijinal Üretici Tasarımı” orta seviye bir telefon olacağını da söylemişti. Bu, Samsung’un telefonu tasarlayacağı ancak üretimi kendi tesislerinde yapmayacağı anlamına geliyor.

Ekran Altı Parmak İzi Okuyuculu İlk Samsung Telefonu Galaxy P Olabilir 1

Samsung’un Galaxy S10’a ekrana gömülü ultrasonik parmak izi sensörü, A serisinin gelecek telefonuna da optik sensör yerleştireceği uzun süredir söylenmekteydi. Bu söylentiler de doğru ise Samsung Galaxy P bir optik sensöre sahip olacak, ultrasonik olan ise S10’a özel olacak.

Galaxy P hakkında henüz pek bir bilgi olmamasına rağmen söylentiler oldukça mantıklı gelmekte. Samsung’un Çin akıllı telefon pazarındaki payı son zamanlarda %1’in altına düşmüş durumda. Samsung Çin’e özel, devrim niteliğinde bir teknolojiye sahip bir model geliştirerek Çin’deki payını geri kazanmaya çalışıyor olabilir.

Ekran Altı Parmak İzi Okuyuculu İlk Samsung Telefonu Galaxy P Olabilir 2

Dahası, mevcut sızıntılar Samsung Mobile CEO’su DJ Koh’un yaptığı yorumlarla da örtüşüyor. Koh, yakın zamanda şirketin orta sınıf cihazlarının yeni teknolojilere Galaxy S ve Note amiral gemilerinden bile önce sahip olabileceğini söylemişti.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.