Galaxy’niz için Orjinal/Stok ROM Edinin (Sammobile Nasıl Kullanılır?)


Telefonunuza yükleyebileceğiniz, Samsung’un kendi ürettiği, resmi ve orjinal ROM (diğer deyişle stok) dosyasını nereden ve nasıl elde edebileceğinizi anlatıyorum.


Sammobile.com’dan Orjinal ROM Edinmek

Bilgilendirme: Daha hızlı, bekletmeyen, üyelik gerektirmeyen alternatif site çıktı! Hemen tıklayın!

Neden Sammobile.com diyebilirsiniz. Çünkü bu sitenin sahipleri tüm Samsung Galaxy telefonlarının orjinal güncellemelerini ve rom dosyalarını kendi sunucularına yüklemektedirler. Her ülke için ayrı ayrı binlerce rom dosyasını barındırıyor bu site. Bu yüzden en sağlam kaynak olarak sizleri buraya yönlendiriyorum.

Edindiğiniz orjinal rom dosyasını ODIN programını kullanarak telefonunuza yükleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Sammobile sağlam bir kaynak olsada, alternatif bir site daha tespit ettim, onu kullanmanızı öneririm, bunun için buraya tıklayın.

Sammobile üzerinden aşağıdaki talimatları yerine getirerek istediğiniz ROM dosyasını indirebilirsiniz:

1. Sammobile.com > JOIN konumuna ilerleyin.
2. FREE tablosunun altındaki JOIN üzerine tıklayın.
3. Şimdi bu sayfada yeni üyelik oluşturacağız. Şöyle yapın:

User Name: bir kullanıcı adı girin
Password: bir şifre girin
Confirm Password: aynı şifreyi tekrar girin
Email Address: bir mail adresi girin (kullandığınız bir tane olsun)
Confirm Email Address: aynı mail adresini tekrar girin
Yapboz doğrulaması: Bu alanın hemen altında yapboz şeklinde doğrulama fonksiyonu göreceksiniz, bu sitenin sizin bot olup olmadığınızı anlaması için tasarlanmıştır. Sol üstteki yapboz parçalarını küçük resimdeki uygun yerlerine taşıyın.
Country: TR – Turkey’i seçin.
Gender: Erkek (Male) veya Kadın (Female) seçin.
Device: Kullandığınız telefonu seçin, doğru olması şart değil
Diğer seçeneklere dokunmadan sayfanın en altındaki I have read önündeki kutucuğu işaretleyin.
COMPLETE REGISTRATION üzerine tıklayın.

4. Bir sonraki sayfada mail adresinize bir doğrulama kodu gönderildiğinden bahsedecektir. E-Mailinize ulaşıp Gelen veya Spam kutularına kontrol edip Sammobile’in gönderisini bulup içerisindeki linke tıklayıp hesabınızı doğrulayın.
5. Sammobile.comLOGIN konumuna ilerleyin.
6. User name alanına kullanıcı adınızı, Password alanına şifrenizi yazıp LOG IN üzerine tıklayın.
7. Sammobile.comFIRMWARE içerisinde uğrayıp, My model number üzerine tıklayıp model kodunuzu veya telefonun modelini yazın (ör: Galaxy S7) ve çıkan listeden telefonunuzu seçin ardından sağındaki arama simgesine tıklayın.
8. Açılan sayfada Select country üzerine tıklayıp listeden Turkey (TUR)‘i bulup seçin.
9. Ardından sayfanın biraz aşağısına indiğinizde Türkiye’de yayımlanmış Android versiyonlarına göre rom dosyaları görünecektir. İstediğiniz sürümü indirip yükleyebilirsiniz. Bir tanesinin üzerine tıklayın.
10. Sonraki sayfada önce klavyenizden [Ctrl] + [R] tuşlarına birlikte basarak ilgili sayfayı yeniletin. Bu sayede sitede bazen oluşan önbellek sorununu aşmış olursunuz. Bu işlemden sonra sayfa yenilenecektir. Sonra sayfanın az aşağısına inince REGULAR DOWNLOAD göreceksiniz, üzerine tıklayın.
11. Bir sonraki sayfaya ilerleyeceksiniz. Burada sadece DOWNLOAD yazan bir buton olacak. Bu butona tıklamadan önce İnternet Download Manager gibi bir indirme yöneticiniz varsa bilgisiyarınızdan kaldırın, aksi takdirde indirme işleminiz başarısız olacaktır. Ardından butona tıklayın.
12. Küçük bir pencere çıkacak ve içerisinde geri sayım olacaktır. Geri sayım bitince Your download is now ready! yazacaktır, hemen altındaki DOWNLOAD üzerine tıklayın. İndirme işleminiz başlayacaktır. İnternet hızınıza ve dosya boyutuna göre tahmini 1-3 saat içinde dosya inecektir.
13. İnen dosyayı ODIN programıyla telefonunuza flaşlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayın.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.