1. Ana Sayfa
 2. Hata & Sorun Giderme
 3. Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 zayıf şebeke sorunu ve çözümü

Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 zayıf şebeke sorunu ve çözümü

Bu sorun giderme makalesinde, düzenli veya aralıklı olarak giden Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorununu nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu için ne yapılmalı | sinyal zayıf veya aralıklı

Galaxy Note 10 cihazınız sinyallerini kaybediyorsa ve bunun nedeni belli değil ise, kontrol etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bu rehber size bu konuda yardımcı olacaktır.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 1: Yer değiştirme

Eğer Galaxy Note 10 rastgele sinyal kaybediyorsa, kapsama alanı zayıf olabilir. Bu, hiçbir ağ sorunu veya cihazla ilgili herhangi bir sorun olmadığı anlamına gelir. Tek yapman gereken muhtemelen şu anda bulunduğun yerden çıkmak. 

Bunu, bir bodrum katındaysanız veya kalın, güçlendirilmiş duvarları olan bir binadaysanız yapın. Bunu, zayıf veya aralıklı olarak kapsanan bir kırsal alanysanız da yapmak istersiniz.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 2: Cihazı yeniden başlat

Tasarım gereği, Galaxy Note 10  cihazınız herhangi bir problem yaşamadan kendi ağlarına geçip bağlanabilmelidir. Gerçekte, bunun olmasını engelleyebilecek bir hata oluşabilir. Bu, bazen tutarsız hücresel kapsama sahip bir alanda seyahat ediyorsanız olur. 

Sorunu gidermek için tek yapmanız gereken cihazınızı yeniden başlatmak. Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basarak normal olarak yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Aygıtı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Ses Düzeyi düğmesini ve Bixby / Power tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. 

Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı en az haftada bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak yararlı olabilir. Bir şeyleri unutacaksanız, telefonunuzu kendi kendine yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Bu görevi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak zamanlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Üstteki 3 noktaya dokunun.
 4. Otomatik yeniden başlat seçeneğini seçin.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 3: SIM kartı çıkarın

Galaxy Note 10 cihazınız hala sinyal kaybediyorsa, bir sonraki hareketiniz bağlantıyı yenilemek için SIM kartı çıkarmaktır. SIM kartınızı cihazınızdan çıkarmak için bu adımları izleyin.

 1. Galaxy Note 10 cihazınızı kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken bir SIM’in çıkartılması verilerin bozulmasına neden olabilir.
 2. Telefonunuzun ekranı size bakacak şekilde kart tepsisini çıkarın. Tepsiyi kilidini açmak için verilen yuvaya takarak yerleştirme / çıkarma aracını (veya ataç) kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir.  
 3. SIM kartı tepsiden çıkarın. Kartı aşağıdan yukarıya kaldırabilirsiniz. Yardımcı olmak için, çıkarmak için tepsinin karşı tarafındaki açıklığı kullanın (bir tırnak veya benzeri bir alet kullanarak).
 4. Kart tepsisini yerine takın.
 5. Yerine kilitlemek için tepsiye bastırın.
 6. Bu kadar!

SIM kartı cihazdan çıkardıktan sonra, tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin. Bunun, eski hücresel ayarlar olmadan sistemi tazeleme etkisi vardır. SIM kart tekrar takıldıktan ve telefon yeniden başlatıldıktan sonra, ağ yapılandırmanız otomatik olarak eklenmelidir. 

Şebekenizle çalışabilecek başka bir telefonunuz varsa, SIM kartı da takmayı deneyebilirsiniz. Bu, SIM kartın kendisinde bir sorun olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olur. SIM kartı ikinci cihazda kullandığınızda sorun çözülürse, SIM veya şebeke ile ilgili bir sorununuz olur. SIM mi yoksa şebeke mi olduğunu görmek için yeni bir SIM kart almayı deneyin.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 4: Ağ ayarlarını sıfırla

Bu durumda yapmanız gereken temel şeylerden biri mevcut ağ yapılandırmasını temizlemektir. Bu genellikle Android cihazlarda birçok ağ sorunu için çalışır. Bu adımları takip ettiğinizden emin olun:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel yönetim öğesine dokunun.
 3. Sıfırla’ya dokunun.
 4. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun.
 5. Onaylamak için Ayarları sıfırla’ya dokunun.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 5 : Taşıyıcı güncellemelerini yükleyin

Ağ sorunlarından kaçınmanın bir yolu, sistem güncellemelerini olduğu gibi yüklemenizi sağlamaktır. Note 10  cihazınızı operatörünüzden aldıysanız ve yazılımı hiç değiştirmediyseniz, tek yapmanız gereken herhangi bir güncelleme olması durumunda bildirime dokunmaktır. Şebeke operatörünüze özgü şebeke sorunları genellikle güncellemelerle giderilir. 

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 6: Şebeke modunu değiştir

Bazen bir cihazın ağ modunu 4G LTE’den 3G’ye değiştirmek ağ problemlerinden kurtulabilir. Bu noktadan itibaren bunu yapmayı denememişseniz, izlemeniz gereken adımlar:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bağlantılar’a dokunun.
 3. Mobil ağlar’a dokunun.
 4. Ağ modu öğesine dokunun ve 3G veya 2G öğesini seçin.
 5. Cihazı yeniden başlatın ve 1-3 arasındaki adımları tekrarlayın.
 6. Orijinal yapılandırmaya geri dönmek için 4G veya LTE veya otomatik bağlan’a dokunun.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 7: Ağ bağlantısını kes

Galaxy Note 10 cihazınız şu anda hala sinyal kaybediyorsa, geçici olarak şebeke operatörünüzden ayrılmayı düşünün. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bağlantılar’a dokunun.
 3. Mobil ağlar’a dokunun.
 4. Şebeke operatörleri’ne dokunun.
 5. El ile seç öğesine dokunun.
 6. Cihazınızın şebeke araması için bekleyin.
 7. Arama yapıldıktan sonra, bağlanmak için başka bir ağ seçin. 
 8. Telefonunuz bir hatayla geri dönmek zorunda kalacak, çünkü başarılı bir şekilde kayıt olamayacak.
 9. Daha sonra, kendi şebekenizi tekrar seçin ve cihazınızın hatayı yeniden kaydedip düzeltebileceğini görün.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 8: Güvenli Modda Dikkat Edin

Android sorunlarının ortak nedenlerinden biri kötü bir uygulama. Note 10 cihazınızı güvenli modda çalıştırarak, sistemde hileli bir uygulama olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Üçüncü uygulamaların tümü, yani yazılımla birlikte gelen orijinallerin üstüne eklediğiniz uygulamaların güvenli modda çalıştırılmasına izin verilmez. Hepsi gri olacak ve onları kullanamayacaksınız.

Bu yüzden, Note 10 cihazınız sabit bir sinyale sahipse ve durum düzelirse, bu uygulamalardan birinin suçlu olduğu anlamına gelebilir.

Samsung Galaxy Note 10 cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için:

 1. Cihazınız açıkken, Güç kapalı menüsü görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 2. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 3. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.
 4. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir.
 5. Yeniden başlatmanın ardından, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” görünmelidir.
 6. Sorunu kontrol et.

Güvenli Mod, bir sorunun kontrol edilmesinde yararlı bir numara olabilir, ancak tam uygulamayı tam olarak belirlemez. Hangi uygulamalarınızın sorunun ardında olabileceğini belirlemek için bir eleme işlemi yapmanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

 1. Galaxy Note10 + ‘u güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Sorun dönerse veya üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları birer birer kaldırarak başlayabilirsiniz. Yüklü çok sayıda uygulamanız varsa, bunu yapmak için biraz zaman harcamanız gerekecektir. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. 
 4. Aynı anda yalnızca bir uygulamayı kaldırmanız önemlidir. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu tekrar kontrol edin.
 5. Galaxy Note10 + cihazınız hala sorunluysa, hileli uygulama tanımlanıncaya kadar 1-4. Adımları tekrarlayın.

Hangi uygulamanın kötü veya hatalı olduğunu bilmenin kısayollarının olmadığını unutmayın. Sadece sabırlı olun ve bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun dönerse, yukarıdaki döngüyü tekrarlamaya devam edin. Sorun durduktan sonra, sildiğiniz en son uygulama suçlu olmalı. Kötü uygulamayı yeniden yüklemediğinizden emin olun. Daha önce sildiğiniz uygulamaların geri kalanını daha sonra ekleyebilirsiniz.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 9 : Önbellek bölümünü sil

Bir güncelleme veya uygulamayı yükledikten sonra Note10 + cihazınız bu ağda sorun yaşamaya başladıysa, sorunun kötü bir sistem önbelleğinden kaynaklanması ihtimali vardır. Sistem önbelleğinin taze olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü temizlemeyi deneyin. Burası sistem önbelleğinin tutulduğu ve temizlenmesi, cihazı yeni bir önbellek yeniden oluşturmaya zorlar.

İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Cihazı kapat. Bu, cihazınız açıkken Kurtarma Moduna önyüklemediği için önemlidir.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android Recovery ekranı açıldığında, düğmeleri serbest bırakın.
 4. ‘Wipe cache partition’ seçeneğini vurgulayana kadar Ses Kısma düğmesini kullanın.
 5. ‘Wipe cache partition’ seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. Yes’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 7. Önbelleği temizleme eylemini onaylamak için Güç düğmesine basın.
 8. Sistem önbelleği silerken bir saniye bekleyin.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç düğmesine tekrar basın. Bu, cihazı normal arayüze döndürür.
 10. Bu kadar!

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktada cihazınızda gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme, fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, Note 10 cihazınızda ağ işlevlerinin düzgün çalışmasını önleyen benzersiz bir yazılım hatası olup olmadığını söylemenize yardımcı olur. Kaybetmemek için öncelikle dosyalarınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

Aşağıda Note 10 cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenin iki yolu vardır:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy Note 10 cihazında sıfırlama nasıl yapılır

Galaxy Note10 + cihazınızı silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin.
 6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun.
 7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Note 10 üzerinde zor sıfırlama

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

 1. Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 2. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 3. Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 4. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 5. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 6. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 7. ‘Wipe data/factory reset’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın.
 8. ‘Wipe data/factory reset’yı seçmek için Güç düğmesine basın.
 9. Yes’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 10. Telefon verilerinizi temizleme işlemini onaylamak için Güç düğmesine basın.

Galaxy Note 10 zayıf şebeke sorunu # 11: Onarım

Bazı telefonlar üzerlerinde fabrika hataları olabilir. Nadir olmasına rağmen, geçmişte Samsung Galaxy cihazlarının ağ işlevlerinin düşük performans göstermesine neden olan donanım sorunlarından muzdarip olduğu durumlar vardı. 

Aygıtın yazılımını varsayılan ayarlara sıfırladıktan sonra sorun devam ederse, sorunun daha derin bir nedeni olabilir. Destek için Samsung ile iletişim kurmanızı öneririz. Alternatif olarak, operatörünüze sorunu bildirebilir, böylece nedenin ağla mı veya bellenimle ilişkili olup olmadığını kontrol edebilirler. 

Yorum Yap

Yorum Yap