Galaxy Note 9 DxOMark Puanı ile Zirveye Yerleşti!


Samsung Galaxy Note 9 DXOMark puanı ile zirveye yerleşti ama en tepeye değil! Güçlü rakipleri var!


Galaxy Note 9 DxOMark Puanı ile Zirveye Yerleşti! 1

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9‘u kullanıcılar ile buluşturmasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. İnceleme videosu ile tüm detaylarını sizlerle paylaştığımız telefonun, çift kamerası ile DxOMark‘tan aldığı skor açıklandı.

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı inceleyerek değerlendiren DxOMark’ın verdiği puanın detaylarına geçmeden önce, Galaxy Note 9 kamera özelliklerini kısaca hatırlayalım. Arka kısımda iki adet 12 Megapiksel kamera yer alıyor.

Galaxy Note 9 DxOMark puanı açıklandı!

Bu kameralardan birisi f/1.5-2.4 arasında değişken bir diyafram aralığı sunarken, diğer kamera ise f/2.4 diyaframa sahip. OIS ile güçlendirilen ve 2x optik zum yeteneğine sahip olan arka kamera ile 4K / 60 fps video kaydı yapılabiliyor.

Galaxy Note 9 DxOMark Puanı ile Zirveye Yerleşti! 2

Ön kısımda ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyaframa sahip bir kamera bulunuyor. DxOMark, Note 9’un kamerasına 103 puan verdi. Fotoğraf konusunda 107 puan alan kameranın video çekimi konusunda elde ettiği puan ise 94 oldu.

Galaxy Note 9 DxOMark Puanı ile Zirveye Yerleşti! 3

Böylece Samsung’un yeni amiral gemisi, DxOMark’ta üçüncü sırada kendisine yer buldu. Huawei P20, Galaxy S9 Plus gibi telefonları geride bırakmayı başaran amiral gemisi Huawei P20 Pro ve HTC U12 Plus modellerinin gerisinde kalıyor.

Kaynak

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.