Galaxy S10 Parmak İzini Ekrandan Okuyacak!


Her geçen gün yeni bir özelliği sızdırılan Samsung Galaxy S10’dan parmak izi okuyucusuyla ilgili yeni bir haber geldi. Görünen o ki Samsung farklı şeyler denemek istiyor!


Galaxy S10 parmak izi tarayıcısı ile oldukça iddialı geliyor!

Samsung Galaxy S10 Parmak İzi Okuyucu

Samsung Galaxy S10 Parmak İzi Okuyucu

Samsung, Galaxy S10 ile birlikte ekrandan parmak izi okuma teknolojine geçecek. Kullanıcılara sunulacak olan bu yenilik hakkında paylaşılan raporlara bakacak olursak, Samsung‘un bu konuda alanının en iyisi olacağı iddia ediliyor.

Raporda, ekrana gömülü parmak izi teknolojisinin biyometrik değil ultrasonik sensörler içereceği belirtildi. Ultrasonik sensörler sayesinde daha hızlı ve güvenli bir parmak izi tarayıcısı deneyimini kullanıcılarına yaşatacak olan Samsung, bu konuda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor.

Samsung Galaxy S10 Parmak İzi Okuyucu

Qualcomm’un geliştireceği üçüncü nesil sensörleri ile gelecek olan Galaxy S10 parmak izi tarayıcısı, piyasadaki rakiplerine nazaran daha hızlı çalışacak. Ultrasonik sensörler sayesinde, her türlü koşulda rahatlıkla çalışabilecek olan parmak izi tarayıcısı, güvenlik konusunda da oldukça ön plana çıkmakta. Ayrıca ortaya çıkan bir diğer rapora göreyse, Samsung‘un piyasaya süreceği yeni orta segment telefonlarında da ekrana gömülü parmak izi okuma teknolojine sahip olacağını görmekteyiz.

Hatırlayacağınız üzere Samsung geçtiğimiz aylarda, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı konusunda patent başvurusunda bulunmuştu. Yapılan başvuruda, akıllı telefonun ekranın bir bölgesinde bulunan ve parmak izi gibi biyometrik bilgileri okuyan biyometrik sensörler içerir ibaresi yer almıştı.

Raporda, Galaxy S10 ve S10 Plus modelleri parmak izini tek bir nokta yerine ekranın çeşitli noktalarından okuyabileceği de belirtilmişti.  Aşağıdan Galaxy S10 parmak izi tarayıcısı teknolojinin nasıl çalıştığını gösteren şemayı inceleyebilirsiniz.

Galaxy S10 Parmak İzini Ekrandan Okuyacak! 1

Kaynak 1
Kaynak 2

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.