1. Ana Sayfa
 2. Root
 3. Samsung Galaxy J3 Pro Root Atma Nasıl Yapılır? (Android 9 Pie)

Samsung Galaxy J3 Pro Root Atma Nasıl Yapılır? (Android 9 Pie)

j3-pro-root-atma

Bu yazımızda Samsung Galaxy J3 Pro root yapma yöntemini gösterdik. Talimatları takip ettiğiniz takdirde kolayca yapabileceksiniz.

Desteklenen Modeller: Samsung Galaxy J3 Pro SM-J330F (Android 9 Pie)

Samsung Galaxy J3 Pro Root Yapma Rehberi

Önemli Uyarı!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. 
 • Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Buradaki işlemler sonrası Gizli Klasör, Samsung Pass ve Samsung Pay gibi Knox özelliklerini kalıcı olarak kullanamayacaksınız.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.

 Adım 1:  Cihazınızın ayarlar kısmından telefon hakkındaya bakarak modelinizi kontrol ediniz. Şayet modeliniz buradaki modeller arasında yok ise bu yöntemi uygulamayınız.

 Adım 2:  Geliştirici seçeneklerini aktif etmek ve OEM Kilidini açmak için buraya bakın.

 Adım 3:  Cihazınızı 7 günden fazla kullandıysanız, “OEM Kilit Açma” seçeneğini görmelisiniz. Görmüyorsan, 7 gün sonra gel. Ve OEM kilidini açtığından emin ol.

 Adım 4:  Aşağıdaki videolu anlatıma bakarak cihazınızı rootlayınız.

 

 

Önemli: Root dosyasının cihazınıza uygun olup olmadığına bakmak için yazılım bilgisine bakınız.Veya *#1234# yaparak da yazılım bilgisine ulaşabilirsiniz. Ana bant sürümünde (AP) “U” harfinden sonra gelen sayıya göre root dosyasını indiriniz.

Örneğin; J205FXXU4BPLB burada U harfinden sonra 4 sayısı gelmiş ve “U4″ dosyasını indireceğiz.

J3 Pro U3 Root Dosyasını indir

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak yaptığım bu işte, yıllarca kendimi geliştirme eğiliminde oldum. Yazılım konusunda karşılaşılan tüm sorunların giderilmesinde sağlam çözümler sunmaya çalışıyorum. Önemli ve yararlı gördüğüm tüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Karşılaştığınız sorunları yorum olarak yazarsanız çözüm için size yardımcı olmaya hazırız. (: Ne kadar zorsa o kadar heyecanlı olur :)

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. hocam merhabalar j3 marka telefonuma smart switch ile yazılım güncellemesi yaptım 9.0 oldu ve ardından şebeke gitti sadece acil aramalar durumu var nasıl düzeltebilirim

  • Merhaba, cihazınızın imei durumunu *#0011# tuşlayarak imesi status durumunun ok olduğunu kontrol edin. Cihaz ayarlarından şebeke türünü 3g veya 2g de deneyin. Sim kartınızı kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa lütfen en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.
   Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz.

   https://www.samsung.com/tr/support/service-center/