Samsung Galaxy’ler için Alternatif Orjinal ROM Sitesi


Arkadaşlar, denk geldiğim ve içerisinde tıpkı Sammobile’daki gibi orjinal rom’ların indirme linkleriyle beraber yer aldığı ve linklerin çıkan yeni sistem güncellemeleriyle beraber sürekli güncellendiği siteyi sizlerle paylaşıyorum.


Samsung Galaxy’ler için Alternatif Orjinal ROM Sitesi: Updato

Bu site neredeyse Sammobile ile aynı tasarıma sahip. En büyük farkları dosyaları:

– Beklemek yok
– Mümkün olduğunca hızlı indirme (siteye yüklenme olursa yavaşla oluyor malesef)
– Üyelik şartı yok

Siteye ulaşmak için: https://updato.com/firmware-archive-select-model

Updato’dan Galaxy’nizin Orjinal Türkiye ROM’unu İndirme İşlemi Nasıl Yapılır:

1. Updato sayfasına uğrayın. Ardından Enter device or model number üzerine tıklayarak telefon modelinizi yazın; mesela benim telefon Galaxy S7 olduğundan ben Galaxy S7 yazıyorum. Yazar yazmaz hemen yazdığınız alanın altında telefon modelleri beliriyor. Bende GALAXY S7 ile GALAXY S7 Edge diye iki seçenek belirdi. Buradan modelinizi seçin. Ben GALAXY S7‘yi seçtim.
2. Açılan yeni sayfanın üst kısmından filtreleme yapacağız: REGION başlığının hemen altındaki Filter by region üzerine tıklayıp TUR yazın. Siz yazdıktan hemen sonra TURKEY (TUR) belirecektir, bunun üzerine tıklayarak solundaki kutucuğu işaretleyin. Seçimin geçerli olabilmesi için sayfada boş bir alana farenin sol tuşuyla tıklayın.
3.
Android versiyonunu seçmek için VERSION başlığının hemen altındaki Filter by version üzerine tıklayıp telefonunuza yüklemek istediğiniz Android sürümünü seçin. Seçimin geçerli olabilmesi için sayfada boş bir alana farenin sol tuşuyla tıklayın.
4. Sayfanın yine üst kısmında SMART SEARCH yazısının karşısında, mavi büyüteç ikonunun hemen altında UPDATE RESULTS üzerine tıklayarak yaptığımız seçimlerin geçerli olmasını sağlayın.
5. Sayfa yenilendikten sonra versiyonların TURKEY (TUR) olarak listelendiğini göreceksiniz. Şimdi listenin üstündeki kalın başlıklardan DATE üzerine tıklayarak en güncel sürümün en üste çıkmasını sağlayın.
6. Sayfa bir kez daha yenilendikten sonra telefon modeline uygun olan güncelleme üzerine tıklayın (en üstteki en güncel olandır, aşağı doğru eski güncellemeler yer almaktadır).
7. Bir sonraki sayfanın üst kısmında sağa doğru baktığınızda kırmızı zemin üzerine beyaz harflerle yazılmış Download butonunu göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayarak orjinal ROM’unuzu hemen indirmeye başlayabilirsiniz.
8. İnen dosyayı ODIN programıyla telefonunuza flaşlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayın.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.