Samsung Galaxy’lere “4 Yıllık Güncelleme Hakkı” Mahkemesi Sonuçlandı


Samsung Galaxy’lere 4 yıl boyunca güncelleme verilmesini isteyen bir kullanıcının Samsung’a açtığı dava sonuçlandı.


Samsung güncelleme konusunda haklı!

Geçtiğimiz aylarda Hollanda’da bir tüketici hakları grubu olan Consumentenbond tarafından açılan davada, Samsung’un her modeline en az iki yıl olmak kaydıyla 4 yıl boyunca güncelleme sözü vermesi gerektiğini iddia etmişti.

Bir süredir devam eden davada tüketici hakları grubu güncellemeler konusunda firmaların tüketiciyi haksızlığa uğrattığını, güvenlik yamalarının modellere sunulması gerektiği gerekçesiyle bu dava açmıştı. Ayrıca firmaların yazılım güncellemeleri ve güvenlik düzeltme ekleri almak için ne kadar süre bekleyebileceklerini yetersiz bir şekilde bilgilendirdiğini öne sürmüştü.

Samsung Galaxy'lere "4 Yıllık Güncelleme Hakkı" Mahkemesi Sonuçlandı 1

Samsung ise bu duruma cevaben, telefonların piyasaya çıktıktan sonra iki yıllık bir güncelleme garantisi verdiğini ve bunun yeterli bir süre olduğunu belirtti. Bunun üzerine müşterilerin bir Samsung modeli alırken bu durumu da kabul ettiklerini söyledi.

Davanın sonucunda ise Samsung haklı bulundu ve böylece firmanın 4 yıl güncelleme sözü vermesine gerek kalmadı. Tüketiciler için hayal kırıklığı yaşatan bu olay, belki açılacak yeni davalara yol gösterici olabilir. Nitekim esas önemli olan her zaman müşteri memnuniyeti diyoruz ve umuyoruz ki artık güncelleme konusundaki problemler çözülür.

Kaynak: https://goo.gl/ExSYvV

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.