Samsung, Manyetik Telefon Patenti Aldı – Peki Ne Planlıyor?


Yazımızı Paylaşın

Samsung, en son aldığı manyetik telefon patentiyle ne planlıyor? Katlanabilir telefonları için bir şeyler düşünüyor olabilir mi? Detaylar için yazının devamını okuyun.


Samsung, Manyetik Telefon Patenti Aldı - Peki Ne Planlıyor? 1

Son zamanlarda katlanabilir telefon üretmeye çalışan Samsung, Manyetik bağlanan ilginç telefon patenti başvurusunda bulundu.

Samsung’un bu başvurusu akıllı telefonların birbirine manyetik olarak bağlanabilen bir teknolojiyi içeriyor. Bir bakıma katlanabilir telefonlara da benzemekte. Ayrı ayrı iki adet telefonun birleşmesi şeklinde açıklanabilir.

Manyetik bağlanan telefon farklı kombinasyonlarda kullanılabiliyor!

Aşağıda başvurulan patentin görsellerinde de belirtildiği gibi, isterseniz yan yana iki farklı ekranı tek cihaz gibi kullanabiliyorsunuz. İsterseniz arka – ön olacak şekilde farklı ve aynı cihaz olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu konuda kontrol sizde!

Samsung, Manyetik Telefon Patenti Aldı - Peki Ne Planlıyor? 2

Telefonlarda toplamda üç mıknatıs bulunmakta. Bu cihazların birbirine bağlayarak kullanmak için sayısız olanak yaratıyor. Örneğin telefonunuzun arka tarafından bağlantı gerçekleştirdiğinizde ana kamerayı selfie kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Samsung, Manyetik Telefon Patenti Aldı - Peki Ne Planlıyor? 3

Patenti alınmış bu telefonu kullanmamıza daha uzun bir zaman olmasına rağmen şu anda Samsung’un yeni nesil Galaxy S serisi akıllı telefonları ile karşılaşmamıza az kaldı.

Kaynak

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.