Samsung’un Katlanabilir Akıllı Cep Telefonu Çok Yakında Gelebilir!


Hayallerimizi süsleyen ancak nasıl bir kullanıcı tecrübesi oluşturacağını bilmediğimiz katlanabilir cep telefonlarıyla ilgili ilk atılım Samsung tarafından hem de çok yakın zamanda gelebilir!


Katlanabilir telefon hayallerimize az kaldı. Samsung Mobile’ın Başkanı DJ Koh, geçitğimiz salı günü CNBC’ye verdiği demeçte şirketin sene sonuna kadar ilk katlanabilir telefonunu tanıtmaya çalıştıklarını açıkladı. Koh, Kasım 2018’de gerçekleştirecekleri Geliştirici Konferansı’nda ise daha fazla bilgi verebilecekleri hakkında bizlere ipucu verdi.

Samsung'un Katlanabilir Akıllı Cep Telefonu Çok Yakında Gelebilir! 1

Her ne kadar Samsung katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığını onaylamış olsa da, modelin detayları hakkında hiçbir bilgi vermemeye dikkat etmişti. Başkan Koh, bu durumun mantığını CNBC’ye yaptığı açıklamalarla şöyle izah etti:

“Telefonun çoğu özelliğini katlanmış konumundayken kullanabileceksiniz. Ancak belki de bir şeylere bakmanız gerektiğinizde, bir şeyleri daha iyi görmeniz gerektiğinde telefonu açmanız gerekecek. Peki telefonun açık konumu, size bir tabletten daha iyi ne sunacak? Eğer yaşayacağınız deneyim standart bir tabletle aynı olacaksa, insanlar bu cihazı neden almak istesinler? Her cihazın her özelliğinin, her yeniliğinin son kullanıcı için bir manası olmalı. Yani alıcı, cihazı aldığında, ‘Demek ki Samsung’un bunu yapma sebebi buymuş.’ diyebilmeli. Bizim de hedefimiz bu.”

Ayrıca Samsung, katlanabilir telefonunun, katlanabilir bir ekrana sahip olacağını söyledi. Böylece ilk prototiplerindeki hantal menteşeli sistemden de vazgeçmiş oluyorlar.

Samsung'un Katlanabilir Akıllı Cep Telefonu Çok Yakında Gelebilir! 2

Samsung’un sözcüsü geçtiğimiz günlerde ise “Telefon portföyümüzü, kullanıcılara daha iyi ve daha yenilikçi ürünler sunabilmek için geliştirip büyütüyoruz. Şu vakitlerde ise gelecek cihazlar için paylaşacağımız kesin bilgiler bulunmamakta.” açıklamasında bulunmuştu.

Fakat asıl soru, telefonu ne zaman gözümüzle görebileceğimiz. Her ne kadar şirket ilk başta 2018 yılı demiş olsa da, bu süreç 2019’un başına kadar uzayabilir. Eğer Samsung, telefonun ilk örneklerini Kasım 2018’de tanıtacaksa, 2019 başı uzak bir ihtimal olmaktan çıkıyor.

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.