1. Ana Sayfa
 2. İpucu & Optimizasyon & Hile
 3. Samsung Şarj Aletinin ve USB Kablonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Samsung Şarj Aletinin ve USB Kablonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

samsung-orijinal-sarj-aleti-ve-usb-kablosu4

Bu yazımızda Orijinal Samsung şarj aletinin ve usb kablonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır ve USB kablonun orijinal olup olmadığını nasıl kontrol edebiliriz bunun için verdiğimiz yolları adım adım takip ediniz.

Samsung cihazınızı hızlı ve doğru şarj etmek ve USB kablo ile uygulamaları dosyaları hızlı ve sorunsuz bir şekilde aktarmak istiyorsanız bu rehber size göre. Bunun için de Orijinal bir şarj aleti ve Orijinal bir USB kabloya ihtiyacınız olacak. Bunların orijinalliğini kontrol etmek için hızlı bir şekilde maddelere göz atalım.

Şarj aletinin ve usb kablonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır

Şarj Cihazının Orijinal Olup Olmadığını Kontrol Etme

 • Arayacağımız ilk şey, şarj cihazınıza basılmış olan Samsung logosu

Logoda baskı hataları, mürekkep akıntısı olmadan düz bir şekilde yükseltilmiş mürekkeple yazdırılmalı ve dokunmada hissedilebilir olmalıdır. Ayrıca Samsung logosunun bir Çıkartması olmaz.

şarj aletinin ve usb kablonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır

 

İlgili Yazı

Orijinal telefon nasıl anlaşılır? Sahtesiyle ayırt etme

 

 • Samsung şarj cihazının yanında bulunan bilgilere bakın.

Aynı şekilde baskı hataları, mürekkep akıntısı olmadan düz bir şekilde yükseltilmiş mürekkeple yazdırılmalı ve dokunmada hissedilebilir olmalıdır.Bir Çıkartma olmamalıdır.
 

 

 • Yükseltilmiş baskı Mürekkep yükselen ısıya karşı duyarlıdır.

Standart düz baskı mürekkeplere kıyasla yükseltilmiş mürekkepler daha pahalıdır.Bu nedenle yükseltilmiş mürekkepler ısınmada yükselir, ucuz mürekkep ve düz baskı etiketler ise silinir veya çıkar.

 

 • Şarj cihazınızda belirgin köşe açıkları ve malzeme kusuru olmamalıdır.

Bu açıklıkların kolay görünmemesi ve köşelere veya kenarlara yapışmış olan parçaları görmemeniz anlamına gelir.

şarj aletinin ve usb kablonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır
şarj aletinin ve usb kablonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır

 

 • Satış sonrası şarj cihazlarının hızlı şarj olmadığından ve telefonunuza zarar verebileceğinden, doğru USB bağlantı noktası şarj cihazına sahip olmanın önemli olduğunu unutmayın.

USB Kablonun Orijinal Olup Olmadığını Kontrol Etme

 • Şarj kablosunuzun standart bir USB ucu ve bir mikro USB ucu olacaktır (eski modellerde daha büyük bir USB 2.0 ucu olacaktır)

 

 • Küçük mikro USB ucu telefona aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bağlanınca; kaymadan veya hareket etmeden rahatça oturması gerekir.

USB kablo ucu kayar ve rahat girmezse sahte bir USB kablonuz vardır veya USB kablo veya telefon bağlantı yeriniz hasar görmüştür.

 

İlgili Yazı

USB Hata Ayıklama Nasıl Etkinleştirilir?-2019

 • Samsung Galaxy cihazınız hızlı şarjı destekliyorsa Samsung orijinal şarj aletini bağladığınızda “Hızlı Şarj” yazan bir pencere göreceksiniz.

 

 • Samsung telefonunuzu bilgisayara takın.

Eğer bilgisayar cihazınızı tanırsa orijinal bir kablonuz vardır. Fakat tanımazsa sahte bir kablonuz veya telefonunuz olabilir.

 • Bu yapacağınız işlemin herhangi bir pc’de yapılabileceğini ve internet bağlantısı gerektirmediğini unutmayın.

 

Samsung telefonunuzu, Samsung Kies veya Smart Switch çalıştıran herhangi bir bilgisayara takın; kablo orijinalse çalışacaktır.

 • Ek İpuçları

 

 • Samsung Galaxy şarj cihazlarının farklı türleri vardır. Yeni ve daha güçlü şarj cihazları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi biraz daha büyük.

 • Her iki şarj cihazının da sağ üst tarafında görülebilecek seyahat adaptörleri olarak listelendiğini unutmayın.
 • Düşük kaliteli bir USB kablosuna bağlanırsa, uyarlanabilir bir hızlı şarj cihazı bile iyi bir kabloyla olduğu kadar hızlı şarj olmaz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Orijinal olmayan şarj aleti gerçekten cihaza çok ciddi zararlar verir bunu kesinlikle diyebilirim geçen ay elimde bir adaptör patlamıştı.