Cevaplandı
0
0

Selam arkadaşlar, 

4 yıldan beri Xiaomi kullanıyordum ve telefonlarımın hepsi imei değiştirilmiş telefonlardı. Bu yüzden rahatlıkla rom değiştirme root vs. yapıyordum her telefonumda ancak en son yurtdışı s9 sm-960f telefon aldım ikinci el. Buna daha önceden magisk yüklemişler ancak aldığımda herhangi bir dosyası yoktu. Root checker’da da root gözükmüyor  ancak magisk 20.3 sürümü gözüküyor. TWRP de yüklü idi fabrika ayarına dönüş yaparken oradan yapmıştı ancak bu telefonda twrp ekranına bakmaya  bile cesaret edemedim bir şey olur diye. Magiski gizleyemediğimden çeşitli uygulamalar çalışmıyor ben dr artık root vs. istemiyorum zaten. Telefon  android 9 sürümünde, 10’a güncelleme de yapmıyor güncellemeyi görmüyor bile. Bu telefona nasıl kurarım android 10 stock romu? Ve asıl merak ettiğim odinle vs. işlem yaptığımızda imei uçar mı?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi cevap
0
0

Merhaba, söylediğiniz S9 yurt dışı cihazı ise imei atıldığı için rootlanmıştır. Bu yüzden stock rom yüklenebilir fakat imei de silinir.Bu yurt dışı tüm kayıtsız cihazlarda karşılaşılan bir durumdur. Tekrar imei atılması gerekir.Cihaz mutlaka rootlanır sonrasında atılır imei.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Peki bu şekilde  dışarıdan android 10 güncellemesi kurma şansımız yok mu Samsung’ta? Xiaomi’de güncellemeler dışarıdan twrp üzerinden kurulabiliyordu imei ile ilgili de hiç sorun yaşamadım.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Dediğim gibi odin ile kurabilirsiniz ama imei kayıtlı değilse sonradan atılmış imei olursa Samsung’da silinir. Bu yüzden yazılımı odin ile attıktan sonra imei de atılması gerekir. Android 8 den sonra imei atma işlemleri de zorlaştı. 

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Anladım,  teşekkürler:)

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
4 sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.