TWRP İndir ve Yükle – %100 Çalışıyor! Test Edildi, Onaylandı!


Yazımızı Paylaşın

TWRP Recovery indirme ve yükleme işlemlerine dair detaylı anlatım yaptık. APK olarak da indirilebilmektedir. Root için kullanılmaktadır. Bilgisayardan TWRP yükleme nasıl yüklenir anlatıyoruz.


Samsung Galaxy Akıllı Telefonlar İçin TWRP Recovery

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • TWRP yükledikten sonra telefonun kişisel verilerinizi tutan bölümü olan data bölümünü  tanımamaktadır. Bu yüzden TWRP yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönmelisiniz. Bu işlem anlatıma eklenmiştir. Fabrika ayarlarına dönmediğiniz takdirde TWRP; data bölümünü tanımayacak ve “unable to mount data” uyarısı verecek, ayrıca TWRP üzerinden root, modifikasyon yükleme ve rom yükleme gibi işlemleri gerçekleştiremeyeceksiniz.
 • Herhangi bir sebepten ötürü telefonunuza TWRP yüklemekten vazgeçtiyseniz Samsung Galaxy’lere Orjinal ROM Yükleme Rehberi | 3 Farklı Yöntem başlıklı yazımıza gözatabilirsiniz.
 • Buradaki anlatım Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde test edilmiştir ve çalıştığı onaylanmıştır.

TWRP Recovery Nasıl Yüklenir?

Bilgilendirme: Aşağıdaki anlatımda, telefonunuzda Bixby tuşu var ise, anlatımdaki ev tuşu yerine Bixby tuşunu kullanın (Galaxy S9 gibi cihazlarda Bixby tuşu bulunmaktadır).

1. Buraya tıklayarak TWRP’nin Samsung Galaxy’lere ait olan sayfasını ziyaret edin.
2. İlgili sayfada telefon modelinize uygun olan linke tıklayın.
4. Bir sonraki sayfada telefonunuza uygun tüm TWRP sürümlerinin indirme linklerinin yer aldığını göreceksiniz.  IMG.TAR uzantılı olanının üzerine tıklayın.

Samsung Galaxy S7 veya S7 Edge sahibiyseniz bu linkten data sorunu giderilmiş TWRP sürümünü indirebilirsiniz.

6.
Bu linke bakarak USB sürücülerini yükleyin ve ardından Bootloader kilidini ve USB hata ayıklamasını (3. ve 4. başlıklar) açın.
7. Telefonunuzu Download moduna alın ve USB kablosuyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. (nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın).
8. ODIN programını çalıştırın (nasıl yapıldığını bilmiyorsanız tıklayın).
9. ODIN programındaki [AP] alanına TWRP sayfasından indirdiğiniz IMG.TAR dosyasını gösterin. ODIN içerisinde sol alanda Options sekmesine tıklayıp Auto-Reboot önündeki işareti kaldırın. Son olarak Start‘a tıklayın.
10. İşlem bitince (programın üst kısmında yeşil kutu üzerinde PASS yazacaktır). Bunu görünce telefonun [Ses kısma] + [Ev tuşu] + [Güç tuşu] tuşlarını basılı tutun, bırakmayın.
11. Telefonunuz kapandığı anda sadece [Ses kısma] tuşu üzerindeki parmağınızı [Ses yükseltme] tuşu olarak değiştirin. Diğer [Ev tuşu] + [Güç tuşu] tuşlarını basmaya devam edin.
12. teamwin Recovery Project logosuyla karşılaşacaksınız. Ardından Unmodified System Partition başlıklı bir ekran çıkacaktır. Select Language butonuna dokunup listeden Turkish‘i işaretleyip OK‘a dokunun (tavsiyem İngilizce’de kalmasıdır, çünkü yabancı forumlarda ve sitemizde İngilizce’si ile anlatımlar yapılmaktadır). Ardından ekranın altındaki [3 ok] sürükleme çubuğununun üzerini basılı tutup sağa doğru kaydırarak TWRP’nin modifikasyon yapmasına izin verelim.

Bilgilendirme: Ekran kapanırda tekrar telefonu uyandırırsanız ekran kilitlenir. Açmak için ok tuşlarını sağa sürükleyin.

13. Şimdi TWRP ana ekranı ile karşılaşmanız gerekiyor (Install, Wipe vs. butonları olmalı).  Buradan şu işlemleri yapmalısınız:

Fabrika ayarlarına dönme: Wipe > Format Data üzerlerine dokunun. Ardından Format Data will wipe all … diye başlayan kırmızı renkli bir cümle ile karşılaşacaksınız. Telefonun klavyesi de açılmış olacak. Bu ekranda sadece yes yazın ve ekranın sağ alt köşesindeki mavi onay kutucuğuna dokunun. Böylece fabrika ayarlarına dönülecektir.

İşlem bitince ekrandaki sanal geri tuşuna (ekranın alt kısmındaki ucu sola doğru dönük üçgen) birkaç kez dokunarak TWRP ana ekranına gelin. Sonra sırasıyla Reboot > Recovery seçimini yapın. Ardından ekranın altındaki [3 ok] sürükleme çubuğununun üzerini basılı tutup sağa doğru kaydırarak işlemi tamamlayın.

14. Tekrar TWRP açılacaktır. 12. adımdaki işlemi tekrarlayın. Amaç; TWRP’yi tamamen çalışır hale getirmektir. Bu sayede TWRP’de yapacağınız ayarlar kalıcı olacaktır.

Sonuç: Telefonunuza TWRP yüklenmiş ve başarıyla sisteme tanıtmış oldunuz, aynı zamanda fabrika ayarlarına döndünüz.

Fabrika ayarlarına dönmeden malesef TWRP çalışmıyor. Detaya inersek; telefonun “data” bölümü bozulmuş oluyor. TWRP “data” bölümünü tanıyamadığı için herhangi bir rom veya mod yüklemesi de yapılamıyor. Bu yüzden fabrika ayarlarına dönmek şart.

Şimdi TWRP ana ekranından Reboot > System yolunu izleyerek telefonunuzu normal olarak açabilirsiniz. Yalnız, telefonunuz kurulum ekranıyla açılacağından, ilk açılış biraz uzun sürebilmektedir (en fazla 30 dakika).

TWRP Nasıl Açılır?

Öncelikle telefonumuzun güç düğmesini basılı tutalım ve ekrana gelen Kapat butonuna dokunarak telefonumuzu kapatalım. Telefonumuzun tamamen kapandığından emin olduktan sonra Ses Yükseltme+Ev+Güç tuşlarını basılı tutun. Telefonunuzda TWRP logosu görünene dek bu tuşları bırakmayın. Logoyu görünce tuşları bırakabilirsiniz.

TWRP Nasıl Kapatılır?

TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Böylece TWRP’yi kapatmış, diğer deyişle TWRP’den çıkmış olacaksınız.

TWRP ile özel ROM ve MOD Yükleme:

TWRP’ye uyumlu, yüklenebilen ZIP dosyalarını aşağıdaki anlatıma bakarak yükleyebilirsiniz:

TWRP ana sayfasına gelip Install > Select Storage >  Micro SDCard‘ı seçip OK‘a dokunun. Klasörler listelenecektir. Aşağı inip .zip uzantılı rom veya mod dosyanızı seçin. Ekranın altındaki Swipe to confirm flash yanındaki okları sağa sürükleyin. böylece ROM veya MOD yüklenecektir. Yükleme işlemi bitince ROM veya MOD kurulumu içinden veya TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın. Telefon yeni rom veya mod yüklü bir biçimde açılacaktır.

TWRP Recovery Nasıl Kaldırılır ve Orjinal Recovery Geri Yüklenir

Bu linkteki anlatımı takip ederek TWRP’yi kaldırabilirsiniz ve orjinal recovery’yi yükleyebilirsiniz (telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürecektir).

Anahtar kelimeler: twrp recovery apk, twrp recovery zip, twrp recovery apk indir, twrp recovery img, odin ile twrp yükleme, twrp recovery img indir, twrp me download, twrp root

44 Yorum

 1. Kerim Celep 8 Ağustos 2018 Çarşamba
  • Rambo_FT 8 Ağustos 2018 Çarşamba
   • bahar 30 Aralık 2018 Pazar
    • Rambo_FT 30 Aralık 2018 Pazar
 2. ZaferBeyy 20 Ağustos 2018 Pazartesi
  • Rambo_FT 21 Ağustos 2018 Salı
 3. Harun 5 Eylül 2018 Çarşamba
 4. m ali 29 Ocak 2019 Salı
 5. önemli değil 9 Şubat 2019 Cumartesi
  • Rambo_FT 10 Şubat 2019 Pazar
 6. kaan 25 Şubat 2019 Pazartesi
  • kaan 25 Şubat 2019 Pazartesi
  • Rambo_FT 26 Şubat 2019 Salı
   • kaan 26 Şubat 2019 Salı
  • Rambo_FT 26 Şubat 2019 Salı
   • kaan 27 Şubat 2019 Çarşamba
    • Rambo_FT 27 Şubat 2019 Çarşamba
 7. oğuzhan 1 Mart 2019 Cuma
   • oğuzhan 1 Mart 2019 Cuma
    • Rambo_FT 1 Mart 2019 Cuma
   • Rambo_FT 1 Mart 2019 Cuma
    • Oğuzhan 1 Mart 2019 Cuma
    • oğuzhan 1 Mart 2019 Cuma
     • oğuzhan 1 Mart 2019 Cuma
     • Rambo_FT 2 Mart 2019 Cumartesi
     • oğuzhan 1 Mart 2019 Cuma
    • oğuzhan 3 Mart 2019 Pazar
     • Mert 9 Mart 2019 Cumartesi
 8. nasır 3 Mart 2019 Pazar
 9. Oğuzhan 4 Mart 2019 Pazartesi
 10. Mert 9 Mart 2019 Cumartesi
 11. Mert 9 Mart 2019 Cumartesi
 12. mustafa 9 Mart 2019 Cumartesi
  • Rambo_FT 10 Mart 2019 Pazar
 13. kerim 18 Mart 2019 Pazartesi
  • Rambo_FT 18 Mart 2019 Pazartesi
 14. kerim 19 Mart 2019 Salı
 15. kerim 19 Mart 2019 Salı
 16. Okan 23 Mart 2019 Cumartesi

Cevapla

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En son Galaxy gelişmeleri
GELEN KUTUNUZDA!

E-Mail bültenimize abone olarak yayımladığımız en son makaleleri gelen kutunuzda bulabilirsiniz.