İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ne? Nedir? Nasıl Yapılır?
  3. VoWiFi (WiFi Araması) Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir?

VoWiFi (WiFi Araması) Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir?

VoWi-Fi-(Wi-Fi-Araması)-Nedir-Nasıl-Etkinleştirilir

VoWiFi (Wi-Fi Araması) Nedir?

VoWi Fi Wi Fi Araması Nedir Nasıl Etkinleştirilir

 

VoWiFi (wifi araması) servisi; telefonunuzun şebekesinin yetersiz kaldığı durumlarda bir WiFi ağına bağlanarak sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunan ücretsiz bir özelliktir.

VoWiFi servisi ile yapılan aramalar ve görüşmeler operatörünüz tarafından sağlanan mevcut arama paketiniz üzerinden ücretlendirilmektedir.

VoWi-Fi (WiFi Araması) Nasıl Etkinleştirilir?

VoWiFi’yi açmak için;

1.Yöntem

 Telefonunuzun Bildirimler panelini hızlıca kaydırın ve Wi-Fi Aramasını aktifleştiriniz.Eğer simgesi bildirimler panelinde görünmüyorsa; bildirimler panelinde sağ üstte çıkan 3 noktaya ve ardından Tuş Sırasına dokunun.Çıkan ekranda Wi-Fi Araması simgesini bildirimler panelinize sürükleyip bırakın.

volte ve vowi fi wi fi aramasi nedir nasil etkinlestirilir1 1

 

Samsung Galaxylerde VoLTE Nasıl Açılır
Önerilen Yazı

Samsung VoLTE (Voice Over LTE) Nedir? Açma ve Kapatma

2.Yöntem

VoWiFi’yi etkinleştirmek için telefonunuzda Ayarlar>Bağlantılar>Wi-Fi Araması yolunu izleyin.Kapalı konumda olan Wi-Fi aramasını Açık konuma getirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak yaptığım bu işte, yıllarca kendimi geliştirme eğiliminde oldum. Yazılım konusunda karşılaşılan tüm sorunların giderilmesinde sağlam çözümler sunmaya çalışıyorum. Önemli ve yararlı gördüğüm tüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Karşılaştığınız sorunları yorum olarak yazarsanız çözüm için size yardımcı olmaya hazırız. (: Ne kadar zorsa o kadar heyecanlı olur :)

Yorum Yap